پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یخچالی: لیگ اولِ آلمان سخت‌تر از تصور است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/03/10 22:51
یخچالی: لیگ اولِ آلمان سخت‌تر از تصور است


یخچالی: لیگ اولِ آلمان سخت‌تر از تصور است

لژیونر بسکتبال ایران بعد از تجربهٔ بازی در لیگ اول آلمان تاکید می‌کند که این لیگ از چیزی که برخی فکر می‌کنند، سخت‌تر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ بهنام یخچالی ملی پوش بسکتبال ایران درباره دومین تجربهٔ بازی در آلمان به ۳ ثانیه گفت: «من پارسال در سطح دو آلمان بودم، امسال در سطح اول بازی کردم. آشنایی نداشتیم و کسی هم قبلا نبود که بخواهم از او مشورت بگیرم. کار، خیلی سخت بود. بیشتر از چیزی که برخی فکر کنند. انشالله امسال دوباره به همان تیم بر می‌گردم. حالا با یک سال تجربه‌‌ای که دارم، می‌دانم چطور تمرین کنم و اینکه لیگ آنجا، بازیکنان خارجی و مربیان چطور هستند.»
او درباره تفاوت‌های سطح یک و دو آلمان افزود: «آنجا هم مثل لیگ برتر و دسته یک خودمان است. سطح بازیکنان آنها به نسبت سطح دو خیلی فرق دارد. اکثر بازیکنان خارجی ما که در لیگ‌های کشورهای دیگر اروپا هم بازی کرده بودند، همه آنها می‌گفتند که لیگ آلمان خیلی فیزیکی‌تر از لیگ‌های دیگر است. من با تجربه‌‌ای که از این شرایط دارم برای فصل بعد تمرین می‌کنم. انشالله در وهلهٔ اول به تیم ملی کمک کنم و بعد هم فصل خوبی داشته باشم.»
یخچالی درباره کادرفنی جدید تیم ملی گفت: «اکثر بچه‌ها به خصوص نسل جوانتر با آقای ارمغانی کار نکرده بودیم و هیچ شناختی هم از یکدیگر نداشتیم. چیزهایی شنیده بودیم که در اروپا کار می‌کنند. در همین یکی دو روز اول واقعا مشخص بود که به علم روز دنیا آشنایی دارند و به نظرم روند مثبتی داریم.»

بازگشت به صفحه اخبار