پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تکرار کابوس اردن در یک چهارم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/04/29 20:30
تکرار کابوس اردن در یک چهارم


تکرار کابوس اردن در یک چهارم

سرنوشت جام ملت‌های ۲۰۱۱ برای تیم ملی بسکتبال ایران تکرار شد و ملی پوشان ایران با شکست مقابل اردن از صعود به نیمه نهایی کاپ آسیا بازماندند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های اردن و ایران که با میانگین سنی بالایی در کاپ آسیا شرکت کرده‌‌اند، امروز برای صعود به نیمه نهایی با یکدیگر روبرو شدند. تیم ایران با میانگین سنی ۲۸ سال در مسابقات شرکت کرده و تیم اردن با میانگین سنی ۳۰ سال یکی از پیرترین ترکیب‌ها را دارد.
حامد حدادی با تجربهٔ هشت دوره و زید عباس با تجربهٔ شش دوره حضور در مسابقات کاپ آسیا رو در روی هم قرار گرفتند.
ایران با پیروزی خوب مقابل ژاپن و اردن با برد معجزه آسا مقابل چین تایپه به این مرحله آمدند و بازیکنان هر دو تیم روحیهٔ خوبی قبل از این مسابقه داشتند. اردنی‌ها در این بازی موفقتر بودند و مانند جام ملت‌های ۲۰۱۱ با شکست ایران به نیمه نهایی صعود کردند.
 
این تیم ژاپن نیست
سعید ارمغانی بار دیگر از ترکیب سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی در شروع استفاده کرد.
تیم ایران که با قدرت بازی مقابل ژاپن را کنترل کرده بود، شروع خوبی در بازی مقابل اردن نداشت و اردنی‌ها از همان دقایق ابتدایی پیش افتادند.
سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران قبل از بالا رفتن اختلاف، یک وقت استراحت گرفته و اشتباهات دفاعی تیم را گوشزد کرد. ارمغانی تاکید داشت که «این تیم ژاپن نیست که همه یک قد باشند.»
اردنی‌ها با ۹ امتیاز «دار تاکر» بازیکن خارجی خود در کوارتر اول ۲۴ بر ۱۸ برنده شدند. محمد جمشیدی با ۱۱ امتیاز، بهترین امتیازآور ایران در این کوارتر بود.
 
شروع بهتر در کوارتر دوم
تیم ایران در کوارتر دوم با ۷ امتیاز پیاپی شروع کرد تا اوضاع تغییر کند. هر چند اردن هم دقایق بعد در سوی دیگر باز به امتیاز می‌رسید. بازیکنان ایران همچنین فضای لازم را به دار تاکر برای کسب امتیاز می‌دادند.
کوارتر دوم مسابقه ۲۰-۲۰ مساوی تمام شد و اردن در پایان نیمه اول ۴۴ بر ۳۸ برنده به رختکن رفت.
محمد جمشیدی با ۱۵ امتیاز، بهترین امتیازآور تیم ایران بود و حامد حدادی با ۱۰ امتیاز و ۱۳ ریباند در نیمه اول دبل دبل کرد. دار تاکر هم ۱۸ امتیاز برای اردن به دست آورد.
 
شوت‌های موفق ایران
بازیکنان ایران در نیمه دوم بار دیگر اختلاف را با امتیازات حدادی کاهش دادند و با امتیازات یخچالی بالاخره از اردن پیش افتادند. چند پرتاب سه امتیازی موفق از بازیکنان ایران در اواسط کوارتر سوم باعث شد که فشار از تیم کم شود.
این کوارتر پر امتیاز با نتیجه ۲۹ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد.
 
بازی عجیب در کوارتر چهارم
«فردی ابراهیم» بازیکن اردن که در بازی مقابل چین تایپه با شوت لحظه آخر خود باعث صعود این تیم شده بود، امروز هم با انگیزهٔ ناشی از همان بازی، پرتاب‌های خود را گل می‌کرد.
بازیکنان ایران در کوارتر چهارم نه موفق به کسب امتیاز می‌شدند و نه جلوی امتیازات اردنی‌ها را می‌گرفتند. اردن با ۲۰ امتیاز تا سه دقیقه پایانی، اختلاف را دو رقمی کرد.
تیم ایران در این شرایط با فشار دفاعی شدید سعی در جبران این اختلاف داشت. برنامه‌های ارمغانی در این دقایق موفق نبود و بازیکنان ایران حتی موفق به کسب ۱۰ امتیاز در این کوارتر نشدند. اردن کوارتر پایانی را با نتیجه ۲۷ بر ۹ تمام کرد تا با پیروزی ۹۱ بر ۷۶ به نیمه نهایی صعود کند.
 
تاکر برترین بازیکن
دار تاکر بازیکن اردن با ۲۹ امتیاز، ۶ ریباند و ۴ پاس گل بیشترین کارایی را در این بازی داشت. احمد الدویری ۱۵ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۴ پاس گل داشت و فردی ابراهیم بازی را با ۲۳ امتیاز، ۳ ریباند، ۴ پاس گل و ۳ توپربایی تمام کرد.
حامد حدادی با ۱۹ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۳ پاس گل بیشترین کارایی را در تیم ایران داشت. محمد جمشیدی ۲۳ امتیاز و ۵ پاس گل داشت و بهنام یخچالی ۱۸ امتیاز، ۵ ریباند و ۳ پاس گل ثبت کرد.

بازگشت به صفحه اخبار