پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مدعیان یوروبسکت؛ تلفیق فلسفهٔ NBA و یورولیگ در یونان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1401/06/15 19:14
مدعیان یوروبسکت؛ تلفیق فلسفهٔ NBA و یورولیگ در یونان


مدعیان یوروبسکت؛ تلفیق فلسفهٔ NBA و یورولیگ در یونان

یونان دیروز به عنوان اولین تیم، صعود به مرحلهٔ بعدی یوروبسکت را قطعی کرد. اینجا درباره یونان امسال بخوانید.

امید حاتمی - ۳ ثانیه؛ یوروبسکت ۲۰۲۲ بعد از کرونا و سختی‌هایش، یک نمایش بی‌نظیر از بهترین‌های بسکتبال دنیاست. تیم یونان نیز با حضور برادران «آنتتکومپو»، «کالاتس» افسانه‌‌ای و «تایلر دورسی» تا اینجای کار عالی ظاهر شده است. «ایتویودیس» سرمربی یونان هم توانسته دو فلسفهٔ متفاوت ان بی‌ای و یورولیگ را به خوبی با هم وفق دهد.
«یانیس» لیدر تیم در حالی توانایی‌های خود را به رخ حریفان می‌کشد که زیاده روی و غرور بیجایی در تیم دیده نمی‌شود. اسیست‌های زیبا، بلاک‌های عالی، پیک و رول‌های بجا نیز عواملی است که هم تیمی‌های یانیس را با انگیزه‌تر از قبل و یونان را به عنوان یکی از تیم‌های محبوب جام معرفی می‌کند؛ اما در کنار ستاره تیم (یانیس)، تایلر دورسی بازیکن تیم دالاس یکی از ارکان اصلی تیم است. شوت‌های سه امتیازی و کات‌های به موقع او در اکثر مواقع به داد یونان رسیده است.
کالاتس و اسلوکاس در پست گارد همواره مؤثر بوده و اکثرا از پیک و رول‌های بالای زمین یانیس استفاده می‌کنند. ستاره تیم یونان در دفاع نیز عالی عمل کرده و در طول بازی دفاع درخشانی مقابل اکثر بازیکنان تاثیرگذار حریف انجام می‌دهد.


دور نگاه داشتن یانیس از سبد، تنها راه تیم‌های مقابل دیده می‌شود که کمی سخت به نظر می‌رسد. نفوذهای مؤثر، بازی زیر سبد و در بعضی اوقات شوت‌های منطقه‌‌ای نکات قوت او در حمله است. شرایط فیزیکی فوق‌العاده یانیس در دفاع نیز او را به عنوان سد محکم یونان نشان می‌دهد.
آماری از سه بازی اخیر تیم را مشاهد کنید:
در بازی با کرواسی یانیس و دورسی با ۲۷ امتیاز، دورسی با ۵ شوت سه امتیازی و یانیس با ۱۱ ریباند و ۶ اسیست بهترین‌های تیم بودند.
در بازی با ایتالیا نیز یانیس با ۲۵ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۳ اسیست بهترین بازیکن تیم بود و باز هم دورسی با ۶ پرتاب سه امتیازی و در مجموع ۲۳ امتیاز پا به پای ستارهٔ ان بی‌ای، تیم را همراهی کرد.
مربی در بازی با انگلیس به یانیس استراحت داد و «کوستاس لوکاس» در یک بازی راحت با ۲۱ امتیاز بدون دردسر، انگلیس را پشت سر گذاشت.
صربستان، اوکراین و آلمان تنها تیم‌های بدون شکست دیگر به جز یونان هستند. سایر مدعیان تورنمنت را در روزهای بعد معرفی می‌کنیم.

بازگشت به صفحه اخبار