پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی صرب آویژه توضیح می‌دهد: واکنش صرب‌ها به ناکامی تیمشان چه بود؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1401/06/21 21:11
سرمربی صرب آویژه توضیح می‌دهد: واکنش صرب‌ها به ناکامی تیمشان چه بود؟


سرمربی صرب آویژه توضیح می‌دهد: واکنش صرب‌ها به ناکامی تیمشان چه بود؟

سرمربی صربستانی تیم بسکتبال آویژه مشهد درباره شکست تیم ملی کشورش در یوروبسکت و واکنش‌ها به حذف زودهنگام این تیم صحبت کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات یوروبسکت با توجه به سطح بالای رقابت‌ها و همچنین حضور ستاره‌های ان بی‌ای برای مخاطبان ایرانی جذابیت پیدا کرده است. صربستان با حضور ستاره‌هایی مثل «میچیچ» و «یوکیچ» یکی از تیم‌هایی بود که شانس قهرمانی این دوره محسوب می‌شد؛ اما این تیم با شکست مقابل ایتالیا حتی به جمع هشت تیم پایانی مسابقات هم نرسید.
برخورد مردم صربستان با این ناکامی، موضوع جالب توجهی بود که برای اطلاع از آن سراغ «سرجان یوانوویچ» سرمربی صربستانی آویژه مشهد رفتیم.
 
چرا یوکیچ روی نیمکت بود؟
سرجان ابتدا نظر خود را درباره دلایل باخت صربستان مقابل ایتالیا گفت: «باخت بزرگی برای کشور من بود. فراز و نشیب بازی تیم به این دلیل بود که وقتی بهترین بازیکنان و ترکیب اصلی در زمین بودند، عالی بازی می‌کردیم و در کوارترهای اول و دوم برتری داشتیم؛ اما وقتی سرمربی تیم سعی کرد که به بازیکنان اصلی مثل میچیچ، یوکیچ و کالینیچ استراحت دهد، بازی تیم افت می‌کرد. مردم صربستان درباره این صحبت می‌کنند که یوکیچ شرایط بدنی بسیار خوبی دارد؛ اما در زمان بازگشت ایتالیا روی نیمکت بود.»
 
انتقاد به کنار گذاشتن تئودوسیچ
سرجان همچنین به غیبت چند بازیکن خوب صربستان اشاره کرد: «دلایل دیگر هم می‌تواند این باشد که مصدومیت‌هایی قبل و زمان یوروبسکت داشتیم، به خصوص «بوگدان بوگدانویچ» بازیکن ان بی‌ای و «نمانیا بیلیسا» که با تیم گلدن استیت قهرمان شده بود. غیبت این دو بازیکن محسوس بود. همچنین «میلوس تئودوسیچ» را در این رقابت‌ها نداشتیم. او باتجربه‌ترین گارد رأس صربستان است که در بولونیای ایتالیا بازی می‌کند؛ اما سرمربی تیم ترجیح داد که تئودوسیچ را برای یوروبسکت انتخاب نکند و مردم از این تصمیم ناراحت هستند.»
 
پایان کار سرمربی تیم ملی صربستان
سرمربی صربستانی آویژه درباره برخورد با مربی تیم ملی این کشور بعد از حذف زودهنگام گفت: «خبرنگاران و رسانه‌های صربستانی از تصمیمات و انتخاب‌های «پشیچ» سرمربی تیم ملی ناراحت هستند و احتمالا این آخرین حضور او روی نیمکت تیم ملی بود. به هر حال زندگی همین است، پشیچ موفقیت‌هایی در گذشته داشته و نام بزرگی دارد؛ اما حالا ۷۳ ساله است و شاید زمان آن باشد که یک مربی جوانتر جای او را بگیرد.»
او با اشاره به حذف تیم ملی کشورش در یوروبسکت افزود: «من هم بسیار ناامید شدم، چون صربستان تیم خیلی خوبی داشت، حداقل باید به نیمه نهایی می‌رفت و مدال می‌گرفت. هر چند ورزش همین است. صربستان قبل از این مسابقه، پنج بازی خیلی خوب انجام داده بود؛ اما در بازی مقابل ایتالیا شانس این را پیدا نکرد که اشتباهاتش را جبران کند و مرحلهٔ حذفی هم به این شکل است که باید برنده شوی یا به خانه بروی. ایتالیا نشان داد که بازیکنان بسیار خوبی دارد، شوت‌های بیرونی زیادی زدند و قلب بزرگی داشتند، به آنها تبریک می‌گویم. امیدوارم صربستان هم در رقابت‌های بعدی بهتر عمل کند.»
 

 
آشنایی با سرمربی احساساتی ایتالیا
سرجان که دیشب عکس دوران بازی خود را مقابل سرمربی ایتالیا پست کرده بود، در این باره توضیح داد: «"جیان مارکو پوزکو" سرمربی ایتالیا یکی از دوستان من است و به عنوان بازیکن بارها روبروی هم بازی کرده بودیم. من پنج سال در ایتالیا زندگی و بازی کردم. پوزکو هم بازیکن فوق‌العاده‌‌ای بود و هر فصل چهار پنج بار مقابل هم بازی می‌کردیم. من و او هر دو گارد رأس بودیم و یکدیگر را دفاع می‌کردیم. دوران خوبی برای من بود.» 
سرمربی صربستانی آویژه ادامه داد: «پوزکو بسیار احساساتی و پر انرژی است. رفتاری که دیشب کنار زمین از او مشاهده کردید، در زندگی عادی هم همینطور است. دیوانگی به معنی مثبت کلمه و گذاشتن تمام توان در هر تمرین و مسابقه از ویژگی‌های رفتاری اوست. پوزکو در انگیزه دادن به دیگران خیلی خوب عمل می‌کند و دقیقا به دلیل همین رفتارهایش شناخته می‌شود. مردم ایتالیا او را با توجه به صداقت و شخصیتش دوست دارند.»
 
مشهد را شهر خود می‌دانم
سرجان که امسال بار دیگر به تیم آویژه مشهد بازگشت، در پایان صحبت‌هایش درباره قراداد دوباره با آویژه تاکید کرد: «این چهارمین سال پیاپی در تیم آویژه است و از این موضوع خوشحالم، چون اینجا همه را خیلی خوب می‌شناسم و این شهر را هم مثل خانهٔ خودم می‌دانم. تمرینات زیادی داریم و سعی می‌کنیم که بازیکنان را به خوبی برای فصل بعد آماده کنیم. امیدوارم که امسال علاوه بر فصل عادی در پلی آف هم نتایج خوبی بگیریم و در عین حال بازیکنان جوان را به نحوی آماده کنیم که چند بازیکن در تیم ملی بسکتبال ایران داشته باشیم.»

بازگشت به صفحه اخبار