پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش پنجم
سید مرتضی ملائکه
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1401/04/01 03:04
آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش پنجم


آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش پنجم

سن در یارکشی بسیاری از اوقات، مانعی برای قرار گرفتن یک بازیکن در انتخاب‌های نخستین می‌شود و امسال هم «کیگن موری» ۲۱ ساله پس از نادیده‌گرفته‌شدن در ابتدای گمانه‌زنی‌ها، اکنون یکی از بازیکنان مطرح این یارکشی شناخته می‌شود.

۳ ثانیه - سید محمد رادسرشت همدانی؛ کیگن موری یکی از بهترین آمارهای امتیازگیری فصل ۲۲-۲۰۲۱ NCAA را ثبت کرد. او عنوان بهترین فوروارد قدرتی مسابقات را کسب کرد و در تیم اول منتخب مسابقات نیز جای گرفت. موری امسال آمار خیره‌کننده ۲۳٫۵ امتیاز (۳برابر آمار فصل قبل خودش)، ۸٫۷ ریباند، ۱٫۹ بلاک و ۱٫۳ توپ‌ربایی در بازی را ثبت کرد و بیش از ۵۵٪ کل اقدام‌ها و ۴۰٪ سه‌امتیازی‌های خود (۱٫۹ اقدام موفق در هر بازی) را به ثمر نشاند.

این بازیکن در فاز حمله به راحتی دفاع شدنی نیست و تنها بازیکنانی که قدرت بدنی بالایی داشتند، او را در حمله آزار دادند. قامت ۲٫۰۳ متری او و قدرت و چابکی در پرش، به موری در رهبری تیمش چه در دفاع و چه در حمله کمک کرد. فیزیک مناسب، حرکت روان و شوتزنی خوب او تنوع بالایی به حملاتش می‌دهد. یکی از مشکلات او، اتکای بیش از حد به قامت، قدرت و در کل نقاط قوت خودش است که او را در مقابل بازیکنان حرفه‌ای به دردسر می اندازد. تنها مشکلات موری، دفاع نسبتاً ضعیف و سن بالایش (۲۲سال) برای شروع لیگ است.


اگرچه موری فصل گذشته در کالج «آیووا» به عنوان رهبر تیم بیش از ۲۰٪ اقدام‌های تیمش را انجام داد، ولی بیش از ۳۰٪ اقدام‌های موفق و ۲۵٪ امتیازات تیمش را نیز کسب کرد. او به همراه تیمش در کنفرانس Big Ten پنجم شدند و با راهیابی به تورنمنت اصلی NCAA، در منطقه شرق میانه به عنوان شانس پنجم در اولین دیدار حذفی مغلوب «ریچموند» رده دوازدهمی شده و حذف شدند.

موری داخل و خارج منطقه رنگی آمار فوق‌العاده‌ای دارد. او یکی‌از زهردارترین فورواردهای امسال NCAA بود که کمتر کسی توانست دفاعش کند و در دفاع نیز توانست آمار خوبی در توپ‌ربایی و بلاک ثبت کند. اگر موری تنها کمی آگاهی محیطی خود را افزایش دهد و هوش بیشتری در دفاع خود به خرج بدهد به یک فوروارد ایده‌آل تبدیل می‌شود. او همچنین باید راه چاره‌ای برای سرعت پایین و کنترل توپ متوسط خود پیدا کند. موری بازیکنی باهوش است و کمتر ترن‌اور و خطا مرتکب می‌شود. او همچنین به راحتی خود را در موقعیت رویارویی با مدافعان کوتاه قامت قرار می‌دهد. باید دید بازیکنی که بیشترین پیشرفت را در NCAA داشته چه عملکردی در فصل NBA خواهد داشت.

ویدئوی حرکات زیبای کیگن موری

بازگشت به صفحه اخبار