پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کوهیان: «دیدگاه ذوب آهن از حالت تک قطبی برگشته»
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/08/23 22:48
کوهیان: «دیدگاه ذوب آهن از حالت تک قطبی برگشته»


کوهیان: «دیدگاه ذوب آهن از حالت تک قطبی برگشته»

سرمربی تیم بسکتبال ذوب آهن، دلیل توقف روند بازیکن سازی در این مجموعه قدیمی را چند سال حمایت کمتر می‌داند و می‌گوید: «از سه سال قبل این روند برگشت و حالا از رأس هرم ذوب آهن تا پایین، همه به بسکتبال توجه دارند.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان، سومین فصل متوالی را در بازگشت به بسکتبال سپری می‌کند. ذوب آهن که در دهه ۸۰ با ترکیبی کاملا خودساخته به مدعی جدی لیگ برتر تبدیل شده بود، از چند سال قبل، بازیکن سازی گذشته را ندارد. «فرزاد کوهیان» سرمربی این تیم در پاسخ به دلایل تعطیل شدن روند بازیکن سازی در این باشگاه می‌گوید: «فکر می‌کنم مدتی در مجموعه ذوب آهن از بسکتبال حمایت لازم نشد و ذوب آهن با یک رشته ورزشی، تک قطبی شد. دیدگاه مجموعه از حدود ۳ سال قبل که به بسکتبال برگشته، تغییر کرده است، حالا از بالای هرم در کارخانه و هیات مدیره تا مسئولان باشگاه به فکر تیم‌های مختلف ورزشی هستند و به بسکتبال هم علاقمندند.»
 
کوهیان تاکید می‌کند: «مجموعه ذوب آهن خیلی به بازگشت تیم بسکتبال به دوران اوج علاقه دارند. آنها برنامه بلندمدتی دارند و قرار بر این است که از بسکتبال حمایت شود. این حمایت شامل همه بخش‌ها از جمله بازیکن سازی می‌شود، ولی کمی زمان می‌برد.»
 
بازیکنان با استعداد را به کار می‌گیریم
برخی قبل از شروع فصل اعتقاد داشتند که ذوب آهن از بازیکنان با کیفیت مشابه اصفهانی در بعضی پست‌ها استفاده نمی‌کند و بازیکن غیر بومی جذب می‌کنند. سرمربی ذوب آهن در این باره می‌گوید: «دوستان ممکن است از دور قضاوت کنند. ما بازیکنان با استعداد و کسانی که جذب آنها در توان باشگاه باشد، به کار می‌گیریم. اینطور که گفته می‌شود، نیست. بازیکنان اصفهانی با استعدادی در کنار تیم ما هستند که اتفاقا در شروع فصل هم خوب بازی کردند.»
 
کوهیان به حضور تیم‌های گلنور و سپاهان اصفهان در لیگ‌های پایین هم اشاره می‌کند که برخی بازیکنان اصفهانی راهی این تیم‌ها می‌شوند.
 
تاثیر دوری از بسکتبال در تیم‌ها
ذوب آهن فصل جدید را با ۲ برد شروع کرده است. سرمربی این تیم با رضایت از کار بازیکنان خود و تمجید از حریفان درباره شروع فصل می‌گوید: «به نظرم هفت هشت ماه دوری از بسکتبال، کم و بیش روی همه تاثیر گذاشته، برخی تیم‌ها کمتر تمرین کرده‌‌اند و شرایط باعث شد که برخی بازیکنان به طور شخصی تمرین کنند. فعلا برای هماهنگی کامل تیم‌ها وقت لازم است.»
 
«سوئیتنی» بازیکن خارجی ذوب آهن به شروع فصل نرسید و به گفته سرمربی این تیم، فعلا قرار بر جذب بازیکن دوم نیست؛ اما امیدوار به حضور سوئیتنی در زمان از سرگیری مسابقات هستند.
 
کرونا باعث افت تمرینات پیش فصل شد
تیم ذوب آهن هم مانند بسیاری از تیم‌های دیگر در شروع فصل با موارد کرونا مثبت مواجه بود، کوهیان درباره تاثیر این بیماری در تیم خود می‌گوید: «به صورت پراکنده مدتی درگیر کرونا بودیم و همین باعث افت شدید در تمرینات شد. کمی طول کشید که به شرایط عادی برگردیم. خوشبختانه فرصت کافی داشتیم و به تدریج در تمرینات، آمادگی قبل را به دست آوردیم.»
 
کوهیان ادامه می‌دهد: «بیشترین چیزی که نصیب ما شد، این بود که بازیکنان تیم به شکل فردی، تجربه خوبی به دست آوردند و حالا کرونا را خیلی جدی می‌گیرند. مراقبت‌های بهداشتی در تیم ما تغییر کرد و این خیلی به سلامت تیم کمک می‌کند. امیدوارم همه تیم‌ها این شرایط را داشته باشند و کاملا رعایت کنند.»

بازگشت به صفحه اخبار